2018 Evlilik Kredisi Veren Bankalar

2018 Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Devlet desteği ile evlenmek isteyenlere evlilik kredisi veren kamu bankaları olmakla birlikte özel bankalarda evlilik kredisi vermektedir. Evlilik kredisindeki amaç 18-24 yaş arasındaki bireylerin evlenmelerini teşvik etmek olmaktadır. Bazı bankalar duruma göre evlilik yaşını 27 ye kadar yükseltmektedir. Devlet destekli bankaların ve de özel bankaların evlilik kredisi vermekteki prosedürleri normal kredi ile aynı olmaktadır. Bankaların istedikleri evrakları getirilmesi durumunda evlilik kredisi çekilebilmektedir.

Evlilik Kredisi İçin İstenilen Belgeler

Evlenmek isteyen bireylerin TC kimliklerinin fotokopisi

Evlilik kredisi çekmek isteyen bireylerin maaş geliri

Herhangi bir yerden yasal takipte olunmadığına dair belge

İstenilmektedir. Bankalar bazı durumlarda ekstradan da belge isteyebilmektedirler.

Evlilik Kredisi Veren Kamu Bankaları

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası evlilik kredisi veren en uygun faiz oranı sunan banka olmaktadır. Özellikle devlet destekli evlilik kredisi vermesi ile 50.000 TL ye kadar kredi imkânı sağlamaktadır. Kredi ödemesini 2 yıl sonra da başlatabilen banka krediye uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,38 şeklinde olmaktadır. Ayrıca banka 120 ay vade ödemesi imkânı da sağlamaktadır.

Halk Bankası Evlilik Kredisi

Halk Bankasın 60.000 TL ye kadar evlilik kredisi vermektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,41 şeklinde olmaktadır.120 ay vade imkânı sağlamaktadır.

Vakıf Bank Evlilik Kredisi

50.000 TL ye kadar evlilik kredisi imkânı sunan banka vade ödemelerini 120 ay olarak belirlemiştir. Banka evlilik kredisi kullanan bireylere uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,32 şeklinde olmaktadır.

Evlilik Kredisi Veren Özel Bankalar

Garanti Bankası

Garanti bankası evlilik kredisi veren ve çekilen mikamla doğru orantılı olarak faiz uygulayan bir banka olmaktadır.1.000 TL ile 25.000 TL arası evlilik kredisi kullanmak isteyenlere uygulanan faiz oranı yüzde 1,59 şeklinde olmaktadır.25.000 TL ile 50.000 TL arası evlilik kredisi kullanmak isteyenlere uygulanan faiz oranı ise yüzde 1,55 şeklinde olmaktadır. Banka 48 ay vade imkânı sağlamaktadır.

İş Bankası Evlilik Kredisi

48 ay vade ödeme imkânı ile 75.000 TL ye kadar evlilik kredisi sunan iş bankası kredinin faiz oranını ise yüzde1,36 şeklinde belirlemiştir.

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara