2018 Hayvan Kredisi Veren Bankalar

2018 Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık sektörünün desteklenmesi için bankalar tarafından bu işle uğraşan çiftçilere kredi desteği sağlanmaktadır. Bu krediler sayesinde çiftçiler yatırım yapabilmekte ya da mevcut yatırımlarını daha da geliştirebilmektedir. 2018 Hayvan kredisi veren bankalar dışında KOSGEB gibi kurumlar da krediler vermektedir. Hatta bu kredilerin bir kısmı hibe şeklinde olabiliyor. Fakat şartları çok daha farklıdır.

2018 Hayvan Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların önemli bir kısmı hayvancılığı desteklemek için krediler vermektedir. Bankalar tarafından verilen kredilerin şartları farklılık göstermekte ve çiftçiler bunlardan kendileri için en uygun olanları tercih etmektedir.

Ziraat Bankası

Çiftçilere her alanda destek veren Ziraat Bankası, hayvan kredisi noktasında da yine çiftçileri destekler. Yapılacak olan yatırıma bağlı olarak farklı krediler veren banka böylece çiftçilerin çok önemli bir sorununu da gidermiş olur. 2018 Hayvan kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası tarafından üretimi arttırmak amacıyla krediler verilir. Bu krediler nakit olarak değil belli harcamalar için banka tarafından verilirken bu harcama alanları yem, ilaç, makine, barınma alanları, hayvan alımları şeklindedir. Bu krediyi kullanmak isteyen çiftçilerin ÇKS belgesi olması gerekirken ayrıca kullanılacak kredi için teminat gösterilmesi de gerekir.

Banka tarafından verilen kredilerin önemli bir kısmı devlet destekli olup buna bağlı olarak ya faizsiz ya da düşük faizli olarak çiftçilere verilir. Dolayısıyla da çiftçiler maliyeti düşük krediler kullanmış olur.

Şekerbank

Hayvancılığın farklı harcamaları için kredi veren Şekerbank, süt hayvancılığı ve besiciliği için verdiği kredilerde çiftçilerin en az 2 yıldır bu alanda çalışıyor olmasını istiyor. Çiftçilerin bunu sigorta kayıtları ile göstermesi gerekiyor.

Şekerbank tarafından verilen küçükbaş hayvan kredisi almak isteyenlerin ise en az 50 keçi ve 25 koyunu olması gerekiyor. Bu kredinin vadesi 60 aydır ve yılda bir defa ödemesi vardır. Böylece çiftçiler hasat döneminde ödeme yapabilir.

QNB Finansbank

2018 Hayvan kredisi veren bankalararasında yer alan Finansbank, hayvancılık alanında yapılan harcamaların %85’i kadarını, farklı vade ve uygun faiz oranıyla vermektedir.

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara