2018 Senetle Para Veren Yerler

2018 Senetle Para Veren Yerler

Bankaların bazı nedenlerden dolayı kredi vermemesi nedeni ile senetle para veren yerleri arayan birçok banka müşterisi legal ve illegal yollar ile senetle para veren yerlerden para temin etmektedir. Legal olan yerlerden alınan para herhangi bir sorun teşkil etmezken illegal yollarla alınan paralar daha sonra yüksek faizi nedeni ile sorunlar yaşanmasına sebep olmaktadır. Senetle para veren legal yerlerde ise anlaşmaya göre belirlenen ödeme koşulları geçerli olmaktadır. Peki, 2018 yılı itibari ile senetle para veren legal yerler nereleridir,

Bankalar

Ziraat Bankası

Devlet bankası olarak ziraat bankası 2018 yılı itibari ile senetle para imkânı sunmaktadır. Bankaya sunulan ipotek karşılığında banka ipotek mal varlığının ederinin yüzde 75 i kadar senetle para imanı sağlamaktadır. Belirtilen faiz oranı ve ödeme seçenekleri ile senet ödemesinin tamamı bitene kadar ipotekli mal varlığının ipoteği kaldırılmamaktadır.

Fibababanka

Banka iş yeri olan ve taşınmaz mal varlığı olan müşterilere senetle para vermektedir. Verilen paranın kefaleti için iş yerlerinin ve taşınmaz mal varlıklarının ipotek altına alınmasını istemektedir. İpotek gösterilen mal varlığının yüzde 60 ı kadar senetle kredi imkânı sağlayan banka, kullanılacak kredi miktarı ile orantılı faiz uygulamaktadır. Yine aynı şekilde 48 ay vade ödemeleri imkânı da vermektedir.

Kuyumcular

Birçok kuyumcu senet karşılığı kredi imkânı sunmaktadır. Yasal olarak bir sorun olmasa da güvenilir kuyumcu bulmak ve uygun faiz oranı belirlemek önemli bir husus olmaktadır. Kuyumcularla belirli bir faiz oranı ve senet ödenmemesi durumunda gösterilecek kefil gerekmektedir.2018 senetle para veren yerler konusunda legal olarak kuyumcular gösterilebilmekte birlikte güvenilir ve uygun faiz alan kuyumcu bulmak önemli bir husustur.

Faktöring Şirketleri

Yasal olarak devlete vergi veren ve senetle kredi imkânı sağlayabilen şirketlerdir. Verilen krediye bir miktar faiz uygulamakta ve vade ödeme imkânı sağlamaktadır. Yasal olarak devlete vergi vermesi ve devlet tarafından senetle para vermeye tenkili kılınması 2018 yılı itibari ile senetle para veren yerler arayanların başvurabilecek yerlerden olmaktadır. Faktoring şirketleri senet karşılığında para vermek için ipotek isteyeceklerdir.

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara