Acil İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Acil İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar tarafından verilen krediler insanların çok önemli ihtiyaçlarını gidermektedir. Bu durum insanların bankalardan olan beklentilerini daha da arttırmaktadır. Acil ihtiyaç kredisi de bu beklentilerin çok daha hızlı bir şekilde karşılanması için verilen kredilerdir. Genel olarak bu adla bilinen krediye bazı bankalar farklı isim vermişlerdir.

Kredi ve Kredi kartları hakkında diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz. TIKLAYIN.

Acil İhtiyaç Kredisi Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi insanların acil nakit ihtiyaçlarını karşılayan kredidir. Bu tür kredilerin genel özelliği çok kısa sürede sonuçlanması olup bu sayede insanlar sonuçlar için zaman kaybetmemektedir. Bankaların durumuna göre cevap süresi değişse de genel itibariyle 3-5 dakikada sonuçlanmaktadır.

Bu krediye yapılan başvurunun çok kısa sürede sonuçlanması insanlarda yanlış bir algıya neden oluyor. Kredi sonucu kısa sürede olumlu olarak belirtilse dahi banka tarafından ek belge istenebiliyor. Bu da kişilerin belgeyi teslim sürelerine göre kredinin kesin olarak sonuçlanma süresi değişiyor.

Acil İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların tamamı ihtiyaç kredisi vermektedir. Acil ihtiyaç kredisi ise çok daha farklı bir kredi türü olduğu için ikisinin birbirine karıştırılmaması gerekir. Bankaların birçoğu bu krediyi de müşterilerine vermektedir. Fakat şartları ve vermiş oldukları kredilerin miktarları farklılık gösterebilir. Müşterilerin kredi başvurusu yapmadan önce bu konuda ufak çaplı bir araştırma yapmaları yeterli olacaktır.

Akbank Direkt Kredi

Akbank tarafından Direkt Kredi olarak kullanıcılarına sunulan acil ihtiyaç kredisi, müşterilerin nakit ihtiyaçlarını etkili olarak karşılıyor. 30 bin TL’ye verilen bu kredi için müşterilerin bankaya gitmesine dahi gerek yoktur. Telefonlarına Akbank Direkt uygulamasını indiren kullanıcılar buradan başvuru yapabiliyorlar. Başvurular anında sonuçlanıyor ve kredi başvurusunu onaylayan kullanıcıların kredileri hesaplarına aktarılıyor. Böylece banka şubesine gitmeden kredi kullanılmış oluyor.

Ayrıca Akbank müşterileri telefonda uygulama açık iken telefonlarını sallayarak ne kadar kredi kullanabildiklerini de öğrenebilirler. Bu sayede verilecek kredinin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacağını kısa sürede öğrenebilirler.

QNB Finansbank Hazır Kredi

QNB Finansbank müşterilerine hazır olarak kredi sunmaktadır. Hazır olarak tutulan bu krediler, ihtiyaç anında kullanılabilir. Bunun için internet bankacılığı ya da ATM’lerden Hazır Kredi bölümünden başvuru yapılması yeterlidir.

 

ANINDA KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara