Adım Adım Aliexpress Rehberi Aliexpresten Alışveriş Yapmak

Adım Adım Aliexpress Rehberi Aliexpresten Alışveriş Yapmak Son zamanlarda Çin’den alışveriş yapma akımı başladı. Özellikle güzel ülkemizdeki vergilerden ötürü fiyat farklarının olması , ürün almak isteyenleri yurt dışından alışveriş yapmaya teşvik eder hale geldi. Çünkü 2 katı hatta bazı ürünlerde 3 katı fiyatlara satın almak yerine çok daha uygun fiyatlara alışveriş yapabilmenin verdiği rahatlık insanların aliexpress , ebay , alibaba gibi sitelere yönelmesine neden oluyor. Bu yazıda adım adım aliexpress ‘ e üye olmak , ürün bulmak ve satın alma süreçlerini işleyeceğiz. Rehber olması için yazılan bu yazı umarım aliexpress ‘ sitesinden alışveriş yapmak isteyenlerin işine yarayacaktır. Sonuna kadar okursanız bir çok konuda bilgi sahibi olacaksınız.

Şimdiden iyi alışverişler dileriz.

Aliexpress Sitesine Giriş

Öncelikle www.aliexpress.com web site adresine giriş yapalım.

** İşi bilen Çinli abiler Web sitesinde Türkçe hizmet veriyorlar ancak çevirmeler çoğu yerde hatalı olduğu için ingilizce bilenler aliexpress ‘ i ingilizce kullansın diye bir uyarı yapmak istiyorum.

Giriş Yapma / Üye Olma

Aliexpress sitesine üye olmak çok kolay. aşağıdaki resimde gösterildiği gibi siteye üye olabilir yada mevcut üyeliğiniz ile giriş yapabilirsiniz.

Bölge Ayarını  Yapma

aliexpress alışveriş yapmadan önce ilk yapmanız gereken şey aşağıda resimde gösterildiği gibi bölgenizi ve para biriminizi düzenlemektir. Bunu üye olduktan sonra bir defaya mahsus yapmanız yeterlidir. Web site çerezleri bunu hafızada tutacaktır.

 

Almak İstediğiniz Ürünü Bulun

Artık sitede alışveriş yapabilirsiniz. Almak istediğiniz ürünü sitede gezinerek , arama yaparak bulabilirsiniz. Burada önemli olan şey almak istediğiniz ürünü bulduktan sonra satın almadan önce gönderim ülkenizi doğru ayarlamaktır. Böylelikle kargo seçeneklerine bakar , ücretine ve isteğinize göre kargo seçeneklerini görebilirsiniz.

 

Satın Alma Süreci

Buraya kadar anlatılanları yaptınız ve Satın al dediniz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir adres ekranı gelecektir. Aşağıda resimde anlatıldığı gibi adres bilgilerinizi girin. Sonrasında devam edin.

EN ÖNEMLİ YER SATICIYA BİLGİ VERME

Bu bölüm bizim için çok önemli çünkü satıcıya ürünü kargolaması sırasında bilgi vereceğimiz yer bu bölüm. Özellikle gümrük mevzuatımız gereği 75 euro üzerinde ürünler gümrüğe takıldığı için bu bölümde satıcıya ürünü hediye olarak kargolamasını , fiyatını biraz düşük göstermesini , kargoyu acil vermesi gibi konuları talep ederek yazabilirsiniz.

**NOT: Tabi ki İngilizce..

 

Kredi Kart Bilgilerinizi Girin

aliexpress alışveriş yapmak için kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekmektedir. Ben bu konular için bankamdan oluşturduğum bir sanal kart ile alışverişlerimi yapıyorum. Şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Bu nedenle sizde Sanal Kart oluşturarak bu kart bilgilerini sisteme girebilirsiniz.

Satın Al Butonu ve İşlem Tamam

Yukarıdaki tüm işlemleri tamamladığınızda aşağıdaki resimde bulunan ekran karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen ekrandaki butona tıkladığınızda aliexpress alışveriş sürecini tamamlamış oluyorsunuz. Artık arkanıza yaslanın ve kargonuzu beklemeye başlayın.

Kargo takibi ile ilgili bir yazı yazıp onu da paylaşacağım. Oradan da Kargonuzu takip edebileceksiniz.

 

Umarım faydalı olmuştur.  aliexpress alışveriş konusunda takıldığınız bir noktada yorum kısmından bana iletebilirsiniz. Yardımcı olabilirim.

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara