Başarılı Bir İnsan Olmak İçin Altın Tavsiyeler

Başarılı Bir İnsan Olmak İçin Altın Tavsiyeler Başarı nedir ? Sözlükteki tanımı ; Üstesinden gelinen, başarılan iştir. Aslında başarı bence kişinin doyum noktasına ulaştığı andır. Başarı kişilere göre değişkenlik gösterse de temeli ortak olan bir olgudur aslında. Hepimiz hayatın her alanında başarılı olmak isteriz ancak her alanda başarılı olmayı bir kenara bırakın olmasını istediğimiz bir konuda dahi başarılı olamayabiliriz. Çok takılmamak gerekir bu başarı duygusuna ama insan elbette başarılı olmayı , parmakla gösterilmeyi ve en önemlisi de başardım demeyi istemiştir hep. Peki Başarılı Bir İnsan Olmak İçin ne gibi şeyler yapabiliriz. Nasıl başarıya ulaşmış bir insan olunur bunu aşağıdaki yazının devamında inceleyelim.

Başarı Bir Takıntı Değil

İnsanların en önemli hatası başarı , başarma duygusunu günlük hayatında takıntı haline dönüştürmeleridir. Başarı sadece bir işi iyi yaptığınızda karşılaşacağınız pozitif duygudur aslında bunu takıntı haline dönüştürmeden hayatın olağan akışı içerisinde seyretmek gerekir. Belirli bir konuda başarılı olmak için mücadele etmek gerekir. İnançlı olmak , araştırmak , çalışmak gerekir. Bunlar yapmanız gerekenlerdir. Takıntı ile başarılı olma yolunda atacağınız her adım sizi aslında başarısızlığa doğru ilerletir. Bu nedenle ilk yapmanız gereken şey başarı kavramı ile aranıza “Takıntı” ‘yı dahil etmemek.

Ne Olursa Olsun Mücadele Etmek

Başarılı insan örneklerinin hayatlarına baktığımızda en önemli ortak özellikleri inandıkları şeylerin peşinden gitmeleri ve kendilerini sürekli yenilemeleridir. Aynı zamanda da mücadeleci ruhlarını karşılaştıkları tüm olumsuzluklara rağmen asla ama asla bırakmamalarıdır. Başarılı insanlar kolay kolay Pes etmezler.

Pozitif Olmak Önemlidir

Başarılı insanlar genellikle pozitiftir. Hayata ve karşılaştıkları tüm olumsuzluklara rağmen pozitif olmayı tercih ederler. sonuç olarak çok da mantıklıdır. İnsan hayatında her zaman iyi şeyler olmaz. Bazen hayatta olumsuzluklar , talihsizlikler , hatalar sonucu bir takım negatif şeyler yaşar insanoğlu. Böyle durumlarda bile pozitif olmak , umutları kaybetmemeyi , yeni düşünceler türetmeyi , mücadeleye teslim olmamayı öğreteceği için çok önemlidir.

Para Daima İkinci Plandadır

Başarılı insanlar kendilerine çizdikleri yolda asla parayı birinci önceliğe almazlar. Para , başarılı insanlar için bir araçtır. Amaç ise çizilen yolda verecekleri mücadeledir. Bu çok önemlidir. Günümüzde başarılı olma gayesiyle girişilen işler genellikle amacına ulaşmaktayken , para kazanma önceliği ile girişilen işler genellikle hüsranla sonuçlanıyor. Bu dengeyi çok ama çok iyi kurabilmelidir insan. Ki başarılı insanlara bizlerin Başarılı demesindeki en önemli etkende budur.

 

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara