Cepten Kredi Başvurusu

Cepten Kredi Başvurusu

Bankalar kredi desteği sağladığı müşterilerinin bu kredilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşması için farklı kolaylıklar sağlıyor. Cepten kredi başvurusu da bu kolaylıklardan bir tanesidir ve insanlar cep telefonlarındaki mobil uygulamalar ya da SMS ile kredi başvurusu yapabilir.

Cepten Kredi Başvurusunun Değerlendirilmesi Hakkında

Cep telefonları ile yapılan kredi başvurusunda bankalar değerlendirmeleri sistem üzerinden yaparlar. Bundan dolayı da öncelikle kişilerin kredi notlarına bakılır ve bunların yeterli seviyede olması durumunda krediler onaylanır. Kredi notu yüksek olan talepler çok kısa sürede onaylanırken orta seviyedeki talepler daha ayrıntılı inceleniyor ve gelir durumları kontrol ediliyor. Kredi notu düşük olan kişiler ise direkt reddediliyor.

Cepten Kredi Başvurusu Alan Bankalar

Bankaların çok büyük bir bölümü cepten kredi başvurusu almaktadır. Fakat bu kredi başvuruları çok kısa sürede değerlendirildiği için kredi miktarları düşül olabiliyor. Bu şekilde kredi veren bankalar ve bunların şartları aşağıda yer almaktadır.

CEPTETEB (TEB)

Cep telefonundan kredi başvurusu alan bankaların en fazla bilinenlerinden bir tanesi TEB’dir. Bu bankanın uygulaması olan CEPTETEB sayesinde kişiler çok kısa sürede başvuru yapabiliyor. Bu kredinin özellikleri şu şekildedir:

  • Kişiler 1.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi başvurusunda bulunabilir.
  • 1-24 aya kadar vadede faiz oranı %1,84 iken 24-48 ay arasındaki vadede ise bu oran %1,90’dır.
  • Kredi sonucu 3 dakika içinde belli olmakta ve kişilere bildirilmektedir. Fakat ek belge istenmesi durumunda bu süre uzayacaktır. Böyle durumlarda ise belgenin bankaya ulaşmasının ardından 1 gün içinde kredi talebi sonuçlandırılmaktadır.
  • Maaşlarını buradan alan kişilerin kredilerini alabilmesi için bankaya gitmesine gerek yokken diğer kişilerle sözleşme yapılması gerekmektedir.

Cebimde Kredi (Denizbank)

Cepten kredi başvurusu yapılacak bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır. İnsanlar SMS ile Denizbank’tan 55.000 TL’ye kadar kredi kullanabilir. Bunun için KREDİM boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 3280’e gönderilmesi yeterlidir. Bu kredinin özellikleri ise şu şekildedir:

  • Kredi sonucu 5 dakika içinde belli olurken kefil ya da belge istenmemektedir.
  • 1-12 ay vade için faiz oranı %2,08, diğer vadeler için ise %2,13’tür.

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara