En İyi Misina Hangisidir ? Misina Seçiminde Önemli Olan Nedir ?

En İyi Misina Hangisidir ? Misina Seçiminde Önemli Olan Nedir ? Bu başlık önemli bir konu esasında ve herkesin kendine göre bildiği bilgiler mevcuttur. Bu nedenle yazacaklarım benim görüşlerim olduğunu şimdiden belirtmek istiyorum. Efendim öncelikle misina neden önemlidir bu soruyu biraz konuşalım. Misina , avlarınızdaki belkide en önemli etkendir çünkü avlayacağınız balığı da taşıyan , kullandığınız suni yem ( Genellikle pahalıdır ) gibi şeyleri de taşıyan tutan malzeme odur. Bu nedenle kötü bir misina ile ava çıktığınızda tuttuğunuz balığı da kaçırma olasılığınız olduğu gibi , balık tutmak için para verip aldığınız Rapala ( Suni Yem ) ‘ i de kaybedebilirsiniz. Bu da genellikle can sıkan bir durum olur. Bu nedenle başlangıçta ne tür balık avlayacağınızı , avlanma türünüzü ve ihtiyacınız olan misina çeşidini belirlemeniz gerekmektedir.

Ne Tür Balık Avlayacaksınız.

Avlanma sırasında küçük balık hedefiniz ise Misina çok kalın olmamalıdır. Küçük balıklar genellikle ürkek oldukları için su içerisinde kalın misina fark edildiğinde ürküp kaçarlar. Bu nedenle küçük balık avlarken ince misina tercih etmelisiniz. Eğer avlanmaya konu olan balık türü büyük balık ise ve avcı bir balıksa mutlaka çekme kapasitesi ve misina kalınlığı gibi etmenler devreye giriyor. Ayrıca Misinanın malzeme yapısı da önem arz etmektedir. Bu nedenle balık avcılığı ile uğraşan arkadaşlar genelde birden fazla takımla av bölgesine giderler. Hangi balığı avlayacaklar sa ona uygun olan takım ile avlanma yaparlar. Size de tavsiyem tek bir takım ile her tür balık tutmaya kalkışmayın. Sonucunda şanslıysanız yakalayabilirsiniz ama günün sonunda kaçan balık daima büyük olur. 🙂

Avlanma Türünüzü Belirlemek

Bir çok avlanma türü vardır. Bunlarla ilgili yazdığım yazıları burayı tıklayarak okuyabilirsiniz. Bu neden önemli çünkü özellikle spin avlarında kullanılan olta kamışları ve makinaları üretim teknolojileri nedeniyle ip misina ile kullanılmaya göre tasarlanmıştır. Bazı arkadaşlar aksini yapıp nylon misina da kullanabiliyor. Alışkanlık meselesidir ama doğrusu uygun avlanma için uygun misina seçimidir.

En İyi Misina Hangisidir

Bu başlığın altını özellikle fazla doldurmak istemiyorum çünkü reklam yapmak istemiyorum. Kullanıcı tercihleri de çok büyük etken olduğu için herkesin iyi misina ‘dan anladığı farklı olacaktır. Aslında reklamdan daha öte önemli olan tercihleri verirken tartışmaya yol açmamaktır.  Ama şu kadarını söylemek istiyorum. Piyasada iyi denilen bir kaç marka vardır. Bu markalar DAİWA , OKUMA , SUFİX , PELİKAN gibi markalardır. Ben avlarımda bu markaları tercih ediyorum. Gerek nylon gerekse ip misina kullanırken beni hiçbir zaman yarı yolda bırakmamış markalardır. Bu nedenle incelemenizi öneririm.

Hepinize iyi avlar

 

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara