Geçmişinizi Değiştirin

Geçmişinizi Değiştirin

Geçmişimizde yaşadığımız kötü olaylar bizlere derin izler bırakabilir. Bu olayları unutmak isteriz. Peki geçmişimizi nasıl unuturuz? İşte burada anlatacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Geçmişinizi nasıl değiştirebileceğinize dair geçmişi değiştirme tekniklerini anlatıyoruz

Yöntemlerimize geçmeden önce, geçmişinizdeki değişmesini istediğiniz bir durumu seçin. Yerine koyacağınız durumda ne yaşamak istediğinize veya nasıl duygular içerisine girmek istediğinize karar verin ve tekniğe geçin.

İlk olarak geçmişteki benliğinizi, o olayı yaşadığınız yeri ve anı hayal edin. Tıpkı bir tiyatro oyununda oradaki rolünüzü oynuyormuşçasına aynı olayın gerçekleşmesini bekleyin. Şimdiki siz, olayı yalnızca izliyorsunuz. Tiyatro sahnesine karşı oturmuş ve izliyorsunuz ancak geçmişteki benliğiniz olayı yaşayan bir aktör olarak oynuyor ve sizin izlediğinizden habersiz. Geçmişteki benliğinizin içerisinde o olayı, çevrenizdeki kişileri ve yaşadığınız ortamı iyice hissedin.

 

Şimdi yaşadığınız olayı şu anki benliğinizin içine girerek başından sonuna kadar izleyin. Yalnızca bir gözlemcisiniz. Geçmişteki benliğinizi ise serbest bırakın o yalnızca olayı oynasın ve siz sadece izleyin. Geçmişteki sizi, eleştirerek izleyin, tavırlarına o anki olaylara yaklaşımına vs.

 

Oyun bittiğinde ise geçmiş benliğinizin yanına gidin ve onun yanında olduğunuzu ona söyleyin. Onu yanınıza çağırın. Burada geçmişte yaşadığınız olayları sil baştan tasarlamak için bulunduğunuzu ona söyleyin. Yaşanılan o olaya geçmişteki benliğinizin inançlarının neden olduğunnu söyleyin, inançlarını değiştirirse bu olayın da değişeceğini söyleyin. Bu olayın ardındaki inançları neler? onları sorun ve beraber bu inançlar üzerinde tartışma yapın.

 

Şimdi geçmişteki benliğinize tam bu olayı yeniden oynayıp yeni inançlarıyla bu olayı değiştirebileceğini söyleyin. Onun bu yaşamını kendisinin tasarladığını ve tekrar doğru şekilde tasarlayabileceğine inandırın. Sahiplenip sevebileceği yeni tutum ve inançları ona anlatın ve benimsemesini sağlayın. Bu olayı daha yapıcı olarak ele alması gerektiği hakkında tavsiyelerde bulunun. Tüm bu yenilikler karşısında ise heyecanlanıp mutlu olduğunu görün.

Artık olayı yepyeni bir şekliyle baştan oynamanın vakti geldi. Geçmişteki benliğiniz sahneye çıkarken siz yine koltuklara oturup izlemeye koyulun. Zaman zaman ona destek verin ve cesaret toplamasını sağlayın. Ancak bu kez geçmişteki benliğinizin kendi kontrolü, duyguları ve inançlarıyla bu olayları ele alıp değiştirmesini izleyin.

Sahne ve oyun bittikten ve herkes dağıldıktan sonra geçmişteki benliğinizin yanına gidin ve sevinin, çünkü başardınız. Ellerinizi çakın ve birbirinize sarılın.

Şimdi ise sahneye biri geldi. O da kim? Sizin gelecekteki benliğiniz. Sizi soğukkanlılıkla tebrik ediyor. Bu benliğinizle bir köşeye oturun ve hayatını anlatmasını isteyin ardından da dinlemeye koyulun. Sizin az önceki geçmişi değiştirmeniz sayesinde gelecekte ne kadar güzel bir yaşam elde ettiğini anlattığını dinleyin ve sizi gelecekte ne kadar güzel olayların beklediğini söylediğini hayal edin.

 

Artık geçmiş ve gelecekteki benliklerinizle tekrar görüşmek üzere vedalaşın. İstediğiniz kişiye dönüşmenizde yardımcı oldukları için onlara minnettar olduğunu söyleyip teşekkür edin ve yanlarından ayrılın.

 

Bu tekniği telefonunuza ses kaydediciden okuyarak kaydedebilir ardından gözlerinizi kapatıp dinlerken bir yandan da uygulayabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara