Hayatta Mutlu ve Başarılı Olmak İstiyorsanız Mutlaka Okumalısınız

Mutlu ve Başarılı Olmak Çok da Zor Değil

Mutlu olmak hepimizin istediği bir şeydir. Aynı zamanda Başarılı olmayı da isteriz. İşte bu iki kavram oturduğunuz yerde sizi sarıp sarmalamaz. Mutlu ve Başarılı olmak için bizlerin de adım atması gerekir. Bu adımları atarak hem daha mutlu olabilir , mutlu olduğumuz için başarıya olan mesafemize bir adım daha yaklaşabiliriz. Bu adımlar neler mi ? Buyrun.

Kendinizi Sevin

Öncelikle kendimizi sevmeyi öğrenmeliyiz. Kişilikli bireyler olmanın temeli kendimizi sevmektir. Bunu başarmak için her gün kendinize güzel sözler söylemekten geçmektedir. Her gün kendinizi karamsarlığın içine atmak yerine aynanın karşısında kendinize güzel sözler söylemeyi öğrenin. Umutsuzluk ve karamsarlık yerine pozitif enerjinizi kendinizden mahrum etmeyin.

 

 

 

 

Yiyecek ve İçeceklerinize Dikkat

Bol yağlı abur cubur ve kalitesiz beslenme öncelikle sizin fiziksel özelliklerinizi tüketeceği için kendinizi kötü hissetmenize neden olur. Aynı zamanda sağlıksız beslenmek vücudunuzun daha halsiz ve bitkin olmasına neden olur ki bu da tüm enerjinizi alıp götürür. Bu nedenle beslenmelerinize önem göstermek çok ama çok önemlidir.

 

Bol Bol Su Tüketin

Güne başlarken özellikle mutlaka iki bardak su için. Aynı zamanda gün içerisinde de mutlaka su tüketiminize özen göstermelisiniz. Su içerken de mutlaka içtiğiniz suya pozitifliğinizi aşılayın. Yani su içmek için su içmeyin. Onu sahiplenip duygularınızı da işin içine katın. Unutmayın Suyun hafızası vardır. Suyun hücreler arası bilgi alış verişi yaptığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 

Sabah Soğuk Su İle Yüzünüzü Yıkayın

Sabah yataktan kalkar kalkmaz soğuk bir su ile yüzünüzü yıkayın. Yüz yıkamak güne dinç başlamanızı sağladığı gibi soğuk suyun cildinize iyi geldiğini de unutmayın. Yüzünüz bir çok organ için enerji noktasına sahiptir. Diğer organlarınızın bu enerji noktalarından beslendiğini unutmayın.

 

 

Esneme Egzersizleri Yapın

Her sabah 5-10 dakika vücudunuzu esnetip gerdirmek kaslarımızdaki “aktin” ve “miyosin” denen kimyasal molekülleri içerisinde bulunduran protein liflerini harekete geçirmektedir. Hareketli kaslarda daha az gerilim , stres ve sertlik oluşur. Bu da vücudunuzun daha az gergin olmasını sağlar.

 

 

Derin Nefes Alıp

Özellikle stresli dönemlerinizde bunu uygularsanız sakinleştiğinizi fark edeceksiniz. Nefes alma teknikleri üzerinde yoğunlaşıp stresli dönemlerinizde bu teknikleri uygularsanız daha kısa sürede stres ve gerginlikten arınabilirsiniz.

 

 

Affetmeyi Öğrenmek

Hayatımız boyunca beklediğimiz ve beklemediğimiz insanlardan tepkiler ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu olumsuzluklar zaman zaman canımızı bir hayli sıkıp , bizi kötü bir duruma sokabilir. Ancak hırs , öfke ve kin güdülerini içimizde tutarak hayata devam etmemiz sakinliğimizi olumsuz yönde etkileyeceği için daha gergin olmamıza neden olacaktır. Bu nedenle size karşı yapılan yanlışları kendi zihninizde affetmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Hayatın uzun olduğunu unutmamalıyız.

Müzik Dinleyin

Müziğin rahatlatıcı etkisinden kendinizi mahrum bırakmamalısınız. Özellikle ruhu dinlendiren müzikler dinleyerek işitme organınız aracılığıyla kendinizi sakinleştirebilirsiniz. Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna dememişler.

Gülmek Güzel Hissettirir

Hayatın zorluklarına , iş hayatının stresine inat gün içerisinde sizi güldürebilecek şeyleri bulup biraz kendinizi neşelendirmelisiniz. Mizah insana iyi gelen bir sanattır. Gülmek size hem kendinizi iyi hissettirecek hem de ruhsal olarak pozitif bir enerji yayacaktır.

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara