Horlama İçin Pratik Bir Çözüm ! Horlama Yastığı

Horlama İçin Pratik Bir Çözüm ! Horlama Yastığı

Horlama tüm herkesin uyku sırasında etrafındakileri rahatsız eden bir hastalıktır. Aslında birçok kişi hastalık olarak görmediği için doktora gitmemekte ve çevresindekileri rahatsız etmeye devam etmektedir.

Horlama boğaz yolunda nefesin belirli bir akışta gitmeyerek kesilmesi ile oluşan sestir. Bu erkeklerde daha fazla görülür sebebi ise erkeklerin göbek bölgesinde yağlanmaların daha fazla olmasıdır. Özellikle kilolu insanlar daha fazla horlamaktadır.Yaşlılık, obezite, guatr, bronşit ,sinüzit gibi hastalıkların yanı sıra sigara ve alkol gibi alışkanlıklarda horlamayı artırıcı etki yapabilir.Horlama nefes alımı zorlanması olduğu için ölüme bile götürebilir.Birçok tedavi yöntemi olmasına karşın en önemlilerinden biri herhalde horlama yastıklarıdır.

Horlama yastıklarının diğer yastıklardan farkı nedir derseniz normal yastıkta başımız yastığa tamamen gömülürken, bu özel yastıklarda altında hafif sert bir tabaka ile boyun kısmımız düzleşerek soluk borusundaki havanın daha rahat akışı sağlanıyor ve bu sayede horlama azalıyor. Kenarları sert ve orta kısmı yumuşaktır. İki tabaka olan yastığın alt kısmı serttir ve piyasada satılan bu yastıklarda genellikle bitkisel tohumlar kullanılır. Üst kısmında ise daha rahat yatabilmemiz ve boynumuzu tahriş etmemesi için elyaf kullanılır.Doğal maddelerden yapıldığı için yıkanılmaz ve bunun içinde sık sık havalandırılması gerekir.Bu yastığı her yaştan kişi rahatlıkla kullanabilir.Fakat horlama yastığı alırken dikkat etmeniz en önemli nokta herkes için bir tek çeşit yastık olmaması kişinin yaşına yani boyuna göre bu değişmektedir.Çünkü boyun bölgesindeki mesafe yastığa işlevsellik kazandıracaktır.Bu nedenle satın alırken bu noktayı önemle inceleyin.İnternet ortamında satılan ürünler olmasına karşın eğer size yakın bir yerde satışı var ise direk kontrol ederek almanız tavsiye olunur.

Horlama sorunu ile artık eşiniz, arkadaşlarınızla daha uyumlu bir sosyal yaşantınız olarak hem rahat bir uyku hem de sizden şikâyetçi olmayan bir çevreye kavuşursunuz. Sessiz ve huzurlu bir uyku dileğiyle.

 

Yazar Hakkında
Toplam 307 yazı
naturelbilgi
naturelbilgi
Yorumlar (6 yorum)
Hakan Yılmaz
Hakan Yılmaz Cevapla
- 12:06 pm

Güzel bir yazı olmuş Selamlar

Arzu D.
Arzu D. Cevapla
- 2:34 pm

Bu yastıktan acilen eşime almam gerekiyor 🙂

hayri alda
hayri alda Cevapla
- 6:13 pm

Ben bu yastıgı kullandım ama yine horlamaya devam ediyormuusum 🙂

mehmet mus
mehmet mus Cevapla
- 6:18 pm

güzel paylaşım denemek lazım

sedat okay
sedat okay Cevapla
- 6:25 pm

Burnumda et varmış doktor oyle soyledi. nefes alamadıgımdan dolayı ağzımdan horluyormusum bende denesem mı

naturelbilgi
naturelbilgi Cevapla
- 11:12 pm

Teşekkür ederiz güzel yorumlarınız için 🙂 Sanırım horlamak tüm yetişkinlerin başına bela 🙂

Durmayın! Fikriniz bizim için çok önemli :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara